Stop depresím: Víme, čeho se vyvarovat

Podzim...
11771

Období pro deprese a nejrůznější splíny, jako dělané. Není to ale vždy jen o ročním období. Špatná nálada, deprese nebo jakákoliv úzkost vás totiž může přepadnout v kteroukoliv roční dobu. 

Jsou ale věci a situace, které depresi podporují a kterých bychom se měli vyvarovat. Dejte si proto pozor na následující.

1. Lidé. Možná si to ani neuvědomujete ale to, jakými lidmi se obklopujete, má obrovský vliv na vaši náladu a rozpoložení. Stýkejte se s co nejvíce pozitivními lidmi a lidem, kteří jsou věčně naštvaní a pořád si stěžují, se naopak snažte vyhýbat. 

2. Vy. Ne nadarmo se říka, že co vyzařujete, to přitahujete. Zkuste proto být v první řadě pozitivní a v dobré náladě vy sami. Zaměřte se na hezké věci a nestěžujte si na vše už od samého rána. Vždycky je volba toho, jak se na věci budete dívat na vás. Dívejte se na vše pozitivně. Chce to trénink ale jde to!

3. Jídlo. Strava má na náladu obrovský vliv. Jezte zdravě, čistě a zapomeňte na fast foody. Jejich nadměrná konzumace totiž způsobuje deprese!

4. Nic v sobě neduste. Pokud vás dlouhodobě něco trápí a vy to dusíte v sobě, máte zaděláno na pěkný psychický problém. Řešte vše hned a o věcech mluvte. Ohromně se vám uleví.

5. Stres. Vyvarujte se stresových situací. Ano, víme, že to občas nejde ale zkuste alepsoň stres ve vašem životě, co nejvíce eliminovat. Bude se vám mnohem lépe dýchat. Věřte nám.

6. Zahoďte telefony, vypněte počítače a žijte offline. Dnešní doba a sociální média nás neustále nutí být online a sledovat, co se kde děje. Nevědomky ale tak v naší hlavě dochází ke srovnávání s druhými a to může mít za následek pocit, že nežijeme stejně "zábavně" jako oni. Že nemáme tolik věcí nebo že to nebo ono. Odpojte se od všech sociálních sítí a žijte přítomným okamžikem. Buďte šťastní a vděční za to, co máte teď a tady a užívjejte si to na maximum. Žádná deprese nebubude mít šanci!