Přátelství s expartnerem: Má smysl nebo ne?

Každý konec bývá těžký...
11785

Na začátku vztahu si myslíme, že tentokrát už to bude napořád a rozhodně to nikdy neskončí.

Jak se ale zachovat, když láska vyprchá a ten, kdo vám byl nejblíž se stane vašim bývalým partnerem?

Pokud se nerozejdete zrovna v dobrém, máte o starost míň. S dotyčným se zkrátka přestanete vídat a bavit a začnete žít nový život.

Jsou ale páry, které se rozejdou "hezky". Pokud se dá vůbec tohle spojení v rozchodové situaci použít. 

Láska skončí ale oba dva si přejí zůstat přátelé. Jde to vůbec? A na co si dát pozor?

Čas. Pokud máte z lásky přejít do přátelství, určitě to nepůjde hned a bude potřeba nějaký čas. Nespěchejte a nechtějte být nejlepší přátelé hned. Nejprve se musí zahojit srdce, odeznít emoce a oba musíte mít čistou hlavu. Nebojte se toho, že se ztratíte. Pokud máte být přátelé, budete. 

Snaha. Na každém přátelství se musí pracovat. A pokud to je přátelství, které vyústilo z lásky, bude to o to náročnější. 

Ujasnění si věcí. Uvědomit si, že ON už není ON a tudíž se k němu nemůžete chovat stejně, vás bude stát hodně sil. Už se po hádce nemůžete přitulit a políbit ho na usmířenou, nemůžete ho svádět, nemůžete po něm chtít to, co dřív... Už je to zkrátka váš kamarád, ne přítel. A na tuhle jeho novou roli musíte být připravená. Jste?

Oba dva musíte cítit to stejné. Nemůžete být přátelé, pokud jeden z vás ještě miluje nebo má nevyřešené city. Ubližovali byste si navzájem a trápili se.

Jestli zůstat nebo nezůstat s expartnerem přátelé je otázka, na kterou dostanete tisíc různých odpovědí.

V závěru je ale na vás, jak to cítíte a jaké pravidla si pro váš další vztah nastavíte. Především vám musí budoucí vztah s vašim expartnerem vyhovovat a musí vám v něm být příjemně. Dobře si proto rozmyslete, jakou cestou se se svým ex vydáte.