Porozchodová pravidla: Čemu se vyhnout těsně po rozchodu

Rozchod...
11833

Šílené stavy, pocity a emoce, které se střídají jako na horské dráze. Zažili jsme to už nejspíš všichni a zaručených rad a tipů, jak z toho ven jsme taky slyšeli nespočet.

Co jsme si ale na vlastní kůži ověřili? A čemu se bezprostředně po rozchodu vyhnout?

1. Nezakazujte si pláč. Naopak. Plačte dokud můžete a všechno to tímhle způsobem ze sebe dostaňte. Obrovsky se vám uleví, když se vykašlete na hru "na hrdinku" a dáte průchod svým emocím.

2. Zbavte se VŠEHO co vám ho připomíná. Netýrejte se spánkem v jeho tričku, nečichejte k peřinám, kde spal, netrapte se nad jeho zubním kartáčkem, který u vás ještě pořád má. Vše vyhoďte a nic neschovávejte. Zbytečně vám budou věci spojené s ním připomínat, jak moc vás to zasáhlo a jak moc to bolí. Buďte nekompromisní.

3. Žádné nekonečné smsky, telefonáty ani maily. Myslíme s ním samozřejmě. Je konec a víc k tomu není potřeba dodávat. Nejspíš jste si už všechna slova, která jste si říct měli, řekli. Žádné dodatečné vysvětlování ( a nedej bůh přemlouvání ) vám nepomůže. Buďte silná a vydržte to.

4. Neubližujte si vzpomínáním na dobu, kdy vám bylo společně krásně. Je to kruté ale je to pryč a tyhle vzpomínky vás nikam neposunou. Naopak.

5. Nepomlouvejte ho. Ať udělal nebo řekl cokoliv, nesnižte se k pomluvám a urážkám na jeho adresu. A to i když si to myslíte. Byla jste to vy, kdo s ním dobrovolně žil, miloval ho a věřil mu. Proto nyní nesnižujte nijak váhu vašeho vztahu. Ve své době byl přece skvělý, no ne?

6. Zapomeňte na pomstu. Svést jeho nejlepšího kamaráda? Nebo si za něj okamžitě najít náhradu aby viděl o co přišel? Nedělejte to. Ublížila byste především sama sobě.

7. Stop alkoholu. Je to sice rychlé řešení a pomůže vám na chvilku zapomenout. Druhý den vám ale bude ještě hůř než dnes. Věřte nám.

A jedna rada na závěr. Odpusťte si. A odpusťte i jemu. Ohromně se vám uleví. A i když to teď vypadá, že je konec světa, věřte, že není. Jen to chce čas aby se vaše srdce zahojilo, uzdravilo a bylo připravené na něco ( někoho ) mnohem lepšího. Každý vztah ( i ten nejhorší ) vás totiž posune dál. Kam? No přece k té opravdové a osudové lásce...