Motivace: Buďte na sebe hrdá a naučte se pochválit

Umět se pochválit...
11778

Proč je to tak těžké? Proč neumíme hrdě říct, že tohle se nám fakt povedlo? Proč, když nás někdo pochválí, odbydeme jeho lichotku mávnutím ruky a dovětkem " ale, neee "? Chybí nám sebevědomí a je to škoda.

Vždyť kdo jiný než právě vy, zvládne ráno nachystat snídani, nalíčit se, běžet do práce, pracovat, po cestě z práce stihne kafe s kámoškou, nakoupí, uvaří večeři a ještě konverzuje s partnerem při skleničče vína? My ženy zvládáme milion a jednu věc a stejně si nepřipadáme "dost dobré". Chyba! Je na čase to změnit. Jak?

1. Buďte si vědoma všeho, co jste dokázala. Vystudovala jste školu, našla si skvělou práci, přátele, partnera... Určitě toho není málo. Stačí si to jen vše uvědomit a připomínat si to.

2. Pište si deník úspěchů. Zní to zvláštně? Ale funguje to! Každý týden si do něj zapište vše, co se vám povedlo a z čeho máte radost. A až si zase budete připadat, že nic nezvládáte, otevřete si ho a začněte číst...

3. Sdílejte své úspěchy s ostatními. Je jedno, jestli na sociálních sítích nebo třeba jen tím, že svým přátelům pošlete zprávu. Dejte okolí najevo, že vy jste zkrátka skvělá.

4. Nemějte vysoké nároky. Buďte nohama na zemi a nedávejte si nereálné cíle, které víte, že bude těžké zvládnout. Vyhnete se tak zklamání a špatnému pocitu.

5. Mějte kolem sebe lidi, kteří vás povzbudí. Je to jedna z nejlepších věcí, která se vám může stát.