Co dělat, když se zamilujete do kamaráda? 4 tipy, jak z toho ven

Může se to stát každé z nás...
10496

Trávíte spolu spoustu času. Znáte ho, jako nikoho jiného. Rozumíte si. Svěřujete se mu. Jednoho dne se na něj ale začnete dívat jinak než jako na kamaráda a zamilujete se. Co teď s tím?

Dejte tomu čas. Nechte vaše city chvilku uležet a rozhodně za ním hned neběžte a horkou novinku mu nevykládejte. Třeba jde jen o chvilkové poblouznění a vaše city budou za pár dní zase v pořádku. Hranice mezi přátelstvím a láskou bývá dost často velmi tenká, proto je třeba ujasnit si, jestli to, co cítíte, je opravdu láska.

Přemýšlejte. Pokud jste si vašimi city jistá, přemýšlejte. Přemýšlejte, jak z toho ven a jestli tato situace má vůbec řešení. Pokud ano, máte vyhráno. V opačném případě, hrozí ztráta přítele a zlomené srdce, jako bonus.

Z očí do očí. Pokud jste si vším jistá a vše jste promyslela, je na čase si s ním promluvit. Bude to těžké. Najednou před sebou nebudete mít vašeho starého dobrého kámoše, ale kluka, kterého milujete. Buďte však maximálně upřímná a jednejte férově. Zasloužíte si to vy i on.

Finále. Pokud vaše city opětuje, není co řešit. V opačném případě zachovejte klid. Ať rozhovor dopadne jakkoliv, nedělejte ukvapené závěry. Nic se nejí tak horké, jak se uvaří, a vy s největší pravděpodobností budete za nějaký čas zase best friends.