Bydlení s přáteli: Situace, které je dobré před nastěhováním zvážit

Bydlet s partou kámošů je to nejlepší, co se vám mohlo stát...
11744

Opravdu?

Ano, společné bydlení má hromadu benefitů, které nemůžeme opomenout. Důlěžité ale je, nezapomenout v euforii ani na nepříjemnosti, které můžou při společném soužití nastat, a předem je dobře zvážit. Které máme na mysli?

1. Nic už nebude jen vaše. Je naprosto normální a běžné, že ve společné domácnosti, je tak nějak všechno všech. Vaši kamarádi na to jsou možná zvyklí už z vysokoškolských kolejí, ale pokud vy, jdete přímo od rodičů, budete si muset na tuhle novinku navyknout.

2. Pořádek. Vaši spolubydlící nemusí být zrovna milovníci dokonale uklizeného bytu. Pokud tomu tak je, svolejte společný meeting a rozvrhněte si domácí práce stejným dílem.

3. Lednička. Stejně, jako u bodu číslo jedna se vám může stát, že to, co si do ní nakoupíte, tam nebude, protože už si to zkrátka někdo vzal. A to dokáže večer, když se vrátíte unavená a hladová z práce, pořádně naštvat.

4. Sex. Na ten budete mít striktně vyhrazený čas, než se vaši spolubydlící vrátí. A pozor. Mnohdy vás můžou překvapit, zrovna, když budete v nejlepším...

5. Klid. Máte náladu být v pohodlí domova, zalézt si pod deku a nerušeně sledovat seriál? Hmmm. Co když se ale zbytek osazenstva rozhodne pro pořádný mejdan?

Určitě vás od společného bydlení s kamarády neodrazujeme. Můžou to být ( a pravděpodobně budou ) jedny z nejkrásnějších let, na které budete vzpomínat. Jen mějte zkrátka na paměti, že sdílená domácnost, znamená sdílené problémy a ty se občas ve více lidech řeší hůř.