Buďte svá: 5 věcí, za které se nikomu nemusíte omlouvat

Spousta z nás se snaží být pořád tou "hodnou holčičkou"...
12116

Tou, která nikdy nic neodmítne, všem na všechno přikývne a slovo NE v jejím slovníku neexistuje.

Pokud v tomhle stavu budete setrvávat delší dobu, koledujete si o celkem slušné vyhoření. Nejste totiž povinná plnit přání druhých na počkání a už vůbec ne, na úkor sebe. Dejte si proto pozor, co komu slibujete a nastavte si hranice, za které nikoho nepustíte. 

Za co byste se rozhodně neměla nikdy nikomu omlouvat?

1. Čas pro sebe. Máte naplánovanou masáž, kosmetiku nebo fitko? V pořádku, je to čas, který věnujete sama sobě a to poslední, za co byste se komukoliv měla omlouvat jsou právě tyto chvíle.

2. Priortiy. To, že máte nastavené priority jinak než vaše kamarádka ( sousedka, známá, kolegyně... ) je naprosto v pořádku. Jejich cíle a plány nemůžou být totožné s těmi vašimi a je to dobře. Kdyby všichni chtěli to samé, byla by to celkem nuda, nemyslíte?

3. Názory. Máte jiný názor než vaše okolí? Nevadí. Existují důvody, proč jsou vaše názory odlišné a vzniká díky nim prostor k diskuzi.

4. Za to, že něco nevíte. Žádný učený z nebe nespadl a "nevědět" je naprosto normální. Nebojte se ozvat a nechat si vše vysvětlit.

5. Za vaše vztahy. Nikdy se nikomu nemusíte zpovídat nebo omlouvat za to, že s někým jste, popřípadě nejste. Vaše vztahy jsou jen a jen vaše věc a nikdo nemá právo je hodnotit, nebo vám radit, jak na ně. Poslouchejte sami sebe, své srdce a vyhněte se našeptávačům, kteří ví všechno nejlíp. Je to váš život a vaše vztahy.