Jak být off-line: Digitální mini detox pro každý den

Den bez mobilního telefonu, kontroly Facebooku a Instagramu, mailové schránky a dalších zpráv od okolního světa si už neumíme ani představit.
12167

On-line svět se nám prostě dostal pod kůži, a my jsme dobrovolně spadli do jeho spárů. Nestěžujeme si, žít stále připojení, je tak trochu naše volba.

Vypnout si ale všechno elektro, které doma máme,  je občas potřeba. Pro naší psychickou i fyzickou pohodu. 

Podle léčitele Luka Simona z brooklynského Maha Rose Centre, kde působí jako motivační řečník, si stačí do života vpustit 50ti minutový digitální detox a vaše mysl se očistí. „Při kontrole vašeho telefonu si pouštíte do života problémy a fungování celého světa. Vaše poštovní schránka je jen výbuchem sdělení od okolí, které od vás vyžaduje reakce! Den co den, měsíc co měsíc,“ říká Simon.

To vše je ale dobré změnit. Pro klid vaší mysli a celkovou pohodu organismu, si každý den od vašeho budíčku dopřejte 50 minut bez mobilu. Nekontrolujte ještě v posteli, co se stalo přes noc, užijte si zkrátka na začátku dne čas, který je jen váš. Okolní svět počká. 

V ideálním případě se pak snažte dodržovat elektronický půst i před spaním. Dalších 50 minut a za týden pravidelného „odříkání“ se vám změní život. Začnete lépe spát, budete se cítit odpočatí, vnitřně se uklidníte a zbavíte se všech chmur a stresu, který vás často provází.

Keep calm and BE OFF-LINE!

Přečtěte si také: Být off-line je cool: Aneb jak se vyhnout technostresu