Jak na home office: Pevná pravidla, která je třeba dodržovat, pokud nechcete ztratit práci

Home office může být pro mnoho z nás oříšek...
12904

Proč?

Protože jsem doma a doma jsme zvyklí relaxovat, odpočívat ale nepracovat. Jak se tedy donutit odvést práci na kterou váš šéf čeká?

1. Psychická příprava. Než se do zadané práce pustíte, psychicky se na ni připravte. Udělejte si pořádek na stole, nachystejte si vše, co budete potřebovat, posaďte se, narovnejte se, zhluboka se nadechněte a začněte...

2. Vzduch. Vyvětrejte si. Čerstvý vzduch vám okysličí mozek a vy budete mít energie a nápadů na rozdávání.

3. Zapomeňte na telefon. Žádný Instagram, Facebook ani hromadná komunikace s kamarádkama ve zprávách. Soustřeďte se pouze a jen na danou věc a nenechte se ničím rušit.

4. Káva. Nebo jakýkoliv váš oblíbený nápoj, který vás nakopne, nesmí na vašem stole chybět.

5. Přestávky. Zkuste pracovat systémem 20 minut práce - 5/10 minut pauza. Během 20ti pracovních minut opravdu aktivně pracujte na více než 100%. Pak si dejte krátkou pauzu a zase se pusťte do dalších 20ti minut práce. Tenhle trik zachránil už spoustu lidí, kteří se ne a ne donutit pracovat!

6. Najezte se. Pokud budete hladoví nebo budete mít "na něco" chuť, myšlenky vám budou často utíkat. Dopřejte si proto vše, na co máte chuť a dejte se do práce.

7. Odměna. Slibte sami sobě po vykonání úklu odměnu ( dobrá káva, kousek čokolády nebo sklenička vína ). Těšení se na ni pro vás bude perfektní hnací motor.