Vyzkoušejte lahodné banánové muffiny

Milujete nejrůznější banánové chlebíčky, lívance nebo kaše? Pak si tenhle recept jednduše zamilujete...
13304

Co budete potřebovat? (Na cca 12 muffinů)

· 1 vejce

· 3 zralé banány

· 120 g bílého jogurtu

· 1 polévková lžíce kokosového oleje

· 100 ml mléka

· 200 g Klíčených ovesných vloček Semix

· 1 lžičku prášku do pečiva

· ½ lžičky pečicí sody

· 1 lžička skořice

· 60 g třtinového cukru

· 100 g vysokoprocentní čokolády

Jak na to?

Vejce vyšleháme společně s cukrem. 2,5 banánu dohladka rozmixujeme společně s bílým jogurtem dohladka. Půlku banánu si necháme na zdobení. Rozmixovaný banán s jogurtem přilijeme k vyšlehaným vejcím společně s kokosovým olejem a promícháme.

Ovesné vločky umixujeme na mouku, smícháme s práškem do pečiva, sodou na pečení, skořicí a přidáme společně k mokrým surovinám. Nakonec přidáme mléko a mícháme, dokud se nám všechny suroviny nespojí. Čokoládu nakrájíme na kostičky a vmícháme do těsta.

Připravíme si formu na muffiny a pečicí papír. Z pečicího papíru nastříháme čtverce o velikosti cca 15 cm x 15 cm. Budeme jich potřebovat celkem 12, jelikož těsto vychází na 12 muffinů. Dále si připravíme sklenici se dnem stejně velkým, jako je dno formy na muffiny. Sklenici překlopíme dnem nahoru. Střed papíru položíme na dno převrácené sklenice a začneme papír skládat kolem dokola. Papír po stranách překládáme, aby nám vzniknul košíček, který vložíme do formy. Poté košíčky plníme těstem. Takto pokračujeme i u dalších košíčků. Naplněné papírové košíčky ještě ozdobíme kolečkem banánu a dáme péct do vyhřáté trouby na 180 stupňů po dobu cca 30 minut. Po vytáhnutí z trouby necháme muffiny vychladnout a poté si můžete užít jejich skvělou chuť!