3 vánoční tipy, jak udělat dobrý skutek

Hurá do toho!
13312

Už máte nakoupené a zabalené dárky pro své blízké? A co takhle udělat ještě dobrý skutek, když už jsou ty Vánoce. Připravili jseme pro vás tři tipy, jak můžete někoho speciálně potěšit během svátků a z pohodlí domova.

 

#hudbouspolu

Projekt Hudbou spolu pomáhá hned třikrát. Dělá radost dětem, podporuje umělce, kteří to teď nemají jednoduché, a také pomáhá nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda. Na patnácti písničkách se v rámci speciálního hudebního alba podíleli třeba Jiří Macháček, Michal Prokop, Monika Načeva, Adam Koubek, Kateřina Marie Tichá, Jiří Holzman z The Tap Tap, František Černý a Karel Holas z Čechomoru a jednu z písniček složil i Ivan Hlas. Album si můžete poslechnout zdarma online na webu hudbouspolu.cz, ale třeba i na Spotify, YouTube či Apple Music. K písničkám jsou i super videoklipy, které stojí za vidění. Výtěžek z projektu #hudbouspolu poputuje Nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda, který spojuje těžce nemocné, hospitalizované děti s jejich rodinami. Přispěním jakékoliv částky pomůžete s výstavbou Domu Ronalda McDonalda v areálu nemocnice Motol, kde budou zdarma ubytované rodiny dlouhodobě nemocných dětí, aby si mohli být všichni na blízku, a to nejen o Vánocích. A právě i vy teď můžete těmto rodinám pomoct. Více na hudbouspolu.cz.

 

Darujme.cz

Největší online platforma tohoto typu u nás sdružuje velké množství projektů, na které můžete přispět. V současné době používá Darujme.cz přes 800 organizací, institucí, obcí, měst a firem. Možností, jaký projekt podpořit, je celá řada. Můžete si tak vybrat, co je vašemu srdci blízké. Můžete podporovat kulturu, komunitní projekty, opravovat památky, chránit životní prostředí i demokracii v České republice. Pomáhat dětem, seniorům a všem, kteří se ocitli v těžké životní situaci, ať už je jakákoli. Pečovat o opuštěná zvířata nebo podporovat rozvoj zemí třetího světa. Stačí si jen vybrat, kde chcete pomáhat. U každého projektu najdete informace o tom, kdo ji zaštiťuje, na co váš příspěvek poputuje, kolik už přispělo dárců i kolik peněz je ještě potřeba. Více na darujme.cz.

 

Ježíškova vnoučata

Dárcovský projekt, který vznikl jako facebooková výzva, se koná už čtvrtým rokem a pod záštitou Nadační fond Českého rozhlasu. Pomáhá plnit přání seniorům v domovech důchodců, ústavech sociální péče a sociálních služeb po celé republice. Funguje na jednoduchém principu, kdy si dárce vybere konkrétní přání konkrétního seniora a to mu splní. Nejde jen o fyzické dárky, ale spousta z Ježíškových vnoučat touží po zážitcích. Pomozte babičkám a dědečkům splnit jejich sny. Přispět můžete i drobnou částkou na nákladnější dárky. Do této chvíle se podařilo splnit více než padesát tisíc přání seniorů z celé země. Letos situaci komplikují vládní restrikce, které z důvodu bezpečnosti omezují návštěvy v zařízeních pro seniory. I přesto se snad podaří splnit co nejvíce přání, možná i díky vám. Více na jeziskovavnoucata.cz.

 

Ať už se necháte inspirovat našimi tipy, nebo si vyberete jiný způsob, myslete na to, že každý dobrý skutek se počítá. A nemusí to být jen o Vánocích.