Zasportujte si doma s celou rodinou

Na televizi se můžete dívat, když vás omrzí dívat se z okna na ve větru padající tančící listí. Počasí je, že by psa nevyhnal. Kolo ani procházka přírodou nepřipadají v úvahu, pokud nechcete nastydnout a přinést si domů chřipku. Volba návštěvy obchodního centra a radostí, které tahají peníze z peněženky, se na čas odmlčely a pozvat si domů přátele s dětmi může znamenat, že si domů natáhnete něco vážnějšího než chřipku… Prostě na výběr moc nemáte, ale zkusíme vám vnuknout tip, jak se v této nastalé situaci odreagovat.
13289

Dávno pryč je doba, kdy se na společenskou hru „šipky“ hledělo skrz prsty. „Je to zábava pro povaleče, kteří jsou líní jaksepatří sportovat a pro pivaře, kteří mají záminku být v hospodě,“ říkalo se. Je to opravdu minulost, dnes je běžné, že rodina mívá doma sisalový terč a v šipkách se vyloženě všichni členové domácnosti „našli“.

V letošním roce se situace, kdy máme zůstávat doma a nechodit mezi lidi, už opakuje podruhé. Na jaře bylo příjemné chodit a trávit čas v přírodě, v listopadovém počasí to na denní bázi nejde. Pokud máte děti školou povinné, je nejvyšší čas naučit se hrát šipky! Nejenom že zabijete čas, ale užijete si legraci a není to pasivní zábava jako televize a hry na internetu.

Základem je si položit otázku, zda budete chtít hrát šipky s plastovými anebo s kovovými hroty. Pokud máte menší děti, příhodnější je pořídit si ty s plastovými hroty (soft), jsou totiž lehčí. A k nim se pořídí elektronický terč, který nejenže Vám hodnotu hodu počítá, ale má různé varianty her. Pak existují sisalové terče, které jsou vhodné pro ty, kteří se šipkám chtějí věnovat (polo-)profesionálně. Sisalový

terč na šipky je vyroben ze štětin rostliny agave sisalan, rostliny rostoucí v Mexiku a Africe, která se používá k výrobě lan a provazů. Do těchto terčů se používají šipky s kovovými hroty (steelovými).

Klasická profi hra se sisalovým terčem a šipkami s kovovými hroty se hraje tak, že závodníci mají tři hody a hraje se několik kol. Vítězí hráč s nejvíce body. Oproti tomu na elektronickém terči a šipkami s plastovými hroty se odečítá z výchozího skóre 501 bodů, a kdo první dosáhne nulového počtu bodů, vyhrává.

Pro tyto dny a týdny je to zábava naprosto neškodná a posilující pozitivní náladu!

 

Photo by Toa Heftiba on Unsplash