Jak si užít Vánoce bez zbytečných kalorií navíc? Máme návod

Každý rok je to stejné...
11942

Vždycky si říkáme, že letos se budeme "hlídat" a lednový pohled na váhu nás nevyděsí...

A pak se každý začátek roku nese ve znamení zběsilého úprku do fitka a nastavení tvrdého režimu. Jak se tomu letos vyhnout a jak ušetřit nějaké ty kalorie navíc? 

Vyzkoušejte naše tipy:

1. Slazené nápoje. Na těch se dá ušetřit opravdu spousta kalorií. Zapomeňte na všechny slazené nápoje a nahraďte je čistou vodou. Pokud vám čistá voda nechutná, obohaťte si ji o plátek citronu a snítku máty a skvělé pití je na světě.

2. Nezapomínejte na ovoce a zeleninu. A to ideálně několikrát denně. Nejen, že vás tyhle potraviny zasytí ale navíc vám dodají potřebné vitamíny a minerály.

3. Jezte pomalu a snažte se nepřejídat. Ano, je těžké odmítnout babičku, která nám chce přidat minimálně 3x ale udělejte to. Jezte v klidu, pomalu a poslouchejte své tělo - ono ví, kdy má dost.

4. Bílkoviny. Neazpomínjete ani na kvalitní bílkoviny. 

5. Pozor na kalorické bomby. Období Vánoc je plné nástrah v podobě nejrůznějších svařáků, punčů, pudinků,  koňaků nebo horkých čokolád s horou šlehačky. Taková jedna porce vám mnohdy dodá stejný počet kalorií, jako plnohodnotný oběd. Určitě se nenechejte ošidit o vánoční punč ale zamyslete se nad jeho množstvím.

6. Alkohol. Pravidlo k nezaplacení - zapíjejte každý alkohol dostatečným množstvím vody. A pokud se budete rozhodovat, který drink zvolíte, doporučujeme vynechat drinky ředěné nejrůznějšími šťávami nebo sirupy. V nich se skrývá neskutečné množství "prázdných" kalorií.

7. Pohyb. Ani o svátcích nezapomínejte na pohyb. Nemusíte se rovnou hnát do fitka ale dopřejte si delší procházku, jděte si zalyžovat ( pozor i sáňkování se počítá ) nebo si jděte třeba zabruslit. Zábava zaručena!

Určitě vás nechceme navádět k tomu, abyste se o Vánocích nějak extra omezovali. Kdy jindy si užít skvělé jídlo a nejrůznější dobroty s vašimi nejbližšími? Mějte jen na paměti, že i zde platí zlaté pravidlo "všeho s mírou" a když přidáte trochu pohybu, leden určitě nebude ve znamení koupi nové pernamentky a stresu z nějakého toho kila navíc.