4 způsoby, jak si snadno vybudovat zdravější návyky

Zdraví je to nejdůležitější co máme. Často však nejsme ochotni vystoupit z naší komfortní zóny, abychom pro sebe něco udělali.
12160

Chcete to změnit? Máme pět způsobů, které vám pomohou. Nečekejte však žádné průkopnické objevy - první krůčky ke zdravějšímu já se po dlouhá léta nezměnila.

1. Dejte tomu čas

Přesněji dvacet jedna dní. Tak dlouho totiž dle dlouhodobých studií trvá, že si lidské tělo vytvoří nový návyk - jak špatný, tak dobrý. 

2. Pijte více vody

Čisté neperlivé vody. Ne vody se šťávou, ne minerální vody, ne perlivé vody. I u pitného režimu platí, že to nejjednodušší řešení je to nejlepší. Netřeba si to komplikovat. Kohoutková voda postačí!

3. Určujte si reálné cíle

Chcete se například začít více hýbat? Není třeba ze dne na den začít běhat 10 km denně. Můžete si dát třeba za cíl, že si přestanete objednávat donáškovou službu a pro nákup i jídlo si vždy rychlým krokem dojdete sami. Ideálně několikrát denně. Ráno pro snídani, během dopoledne rychlá procházka pro banán k svačině, v poledne pro oběd nebo suroviny k jeho přípravě,...

4. Proberte svou lednici

Bez výmluv vyhoďte nízkotučné potraviny, sladkosti, polotovary i produkty s nápadně dlouhou trvanlivostí. Místo toho vsaďte na kvalitní čerstvé potraviny, ovoce a zeleninu. A pokud si denně vaříte, rozhodně zkuste vyměnit restování a smažení za dušení a vaření v páře. Je to dobrota!